Share

Різниця Між Ux Та Ui: Ключові Відмінності

Різниця Між Ux Та Ui: Ключові Відмінності

UI (інтерфейс користувача) та UX (взаємодія з користувачем) дизайн відіграють вирішальну роль у сучасному світі технологій. UI визначає, як користувачі взаємодіють з продуктом, включаючи його вигляд та функціональність, тоді як UX орієнтується на створення позитивного враження від використання продукту. Вони спільно впливають на сприйняття користувачем продукту, його зручність та ефективність. Важливість UI та UX дизайну для будь-якого бізнесу важко переоцінити. Якісний дизайн забезпечує задоволення користувачів, збільшує їхню лояльність та сприяє зростанню прибутку компанії. Ефективний UI/UX дизайн допомагає створити продукт, який не лише задовольняє потреби своєї аудиторії, але й викликає зацікавленість та позитивні емоції.

Що таке UI та UX дизайн

Розуміння суті UI та UX може вберегти від необґрунтованих витрат на розробку. Ми не раз бачили, як клієнти без розуміння принципів створення дизайну прагнули фактично розпочати проєкт з кінця (чи з середини) – якомога швидше відмалювати “щось красиве” та пустити в роботу. Або ж, наприклад, сліпо відтворити в додатку UI наявного веб-сайту, ігноруючи особливості юзабіліті на мобайлі. Зазвичай такі напрацювання врешті доводиться відкладати й починати усе з нуля – а це додаткові видатки. Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід’ємною частиною нашої епохи.

Ui Та Ux Дизайн: У Чому Різниця?

Отже, дизайнер UX вирішує, як працює інтерфейс користувача, тоді як дизайнер інтерфейсу вирішує, як виглядає інтерфейс користувача. Це дуже спільний процес, і дві дизайнерські команди прагнуть тісно співпрацювати. Затребуваність на ринку праці залежить від досвіду, навичок та кількості наявних кейсів фахівця.

  • Як зазначає сам Норман у своїх інтерв’ю, він почав застосовувати поняття UX через те, що терміни “людяний інтерфейс” та “юзабіліті” були занадто вузькими.
  • Потрібно не просто визначати проблеми, а й уміти їх вирішувати, генеруючи нові ідеї.
  • Комп’ютерна Академія ШАГ  навчить основ і зробить із вас спеціаліста за 6 місяців навчання.
  • Розуміння відмінностей між UI та UX допомагає бізнесу покращувати якість сервісу, підходити до розробки продуктів більш раціонально, а також швидше шукати й залучати необхідних фахівців з дизайну.
  • Робота з дизайном та інтерфейсом повинна супроводжуватися тестуванням ресурсу щодо битих посилань та інших помилок.

Ці два аспекти співпрацюють, створюючи гармонійний та ефективний продукт для кінцевого користувача.

Кому Підійде Професія Ux/ui-дизайнера

Кожна частина інтерфейсу функціонуватиме так, як було задумано. UX дизайнер проводить дослідження, аналізує потреби користувачів та створює прототипи, які передають основні функціональні елементи продукту. Потім UI дизайнер бере ці прототипи та надає їм візуальну привабливість, розробляє графічні елементи та стилізує інтерфейс для створення вигляду, що відповідає бренду та вимогам користувачів. UI-дизайнер відповідає за те, як буде виглядати готовий продукт і за реакцію користувача. Для того, щоб все вийшло, необхідно грамотно об’єднати елементи інтерфейсу, дотримуватися єдиного стилю взаємодії елементів.

З свого боку, UX дизайн оптимізує користувацький досвід, роблячи його більш інтуїтивним та зручним. Як результат, клієнти мають більше задоволення від використання продукту і більша ймовірність повернутися знову. Таким чином, інвестування у якісний UI та UX дизайн може позитивно впливати на конверсію та підвищувати рівень лояльності клієнтів, що в свою чергу сприяє зростанню бізнесу. Середня погодинна ставка для дизайнерів на Upwork складає 27$.

Ux/ui-дизайн – Що Це Таке? Все Про Ux/ui-дизайн

Обидві програми призначені для дизайну, але Figma також передбачає можливість колективної роботи. Крім того, необхідно мати навик Photoshop Adobe та Illustrator, оскільки цей софт має корисний додатковий функціонал для роботи з проектами. Гнучкий графік – це добре, але, з іншого боку, потрібно бути готовим до того, що замовник або керівник проекту може зв’язатися з вами в будь-який момент. Яким би якісним та «робочим» не був дизайн, ніхто не застрахований від клієнтського «мені це не підходить».

Що таке UI та UX дизайн

По-третє, професія UI/UX дизайнера надає можливість відчувати власну вагу в проекті, бути відповідальним за його успіх та отримувати вдячність від користувачів. Веб-дизайнер не повинен виконувати аналітику на відміну https://wizardsdev.com/ від UI/UX-спеціаліста. Потрібно розуміти, що робота спеціаліста складається з рутинних операцій. UX-дизайнер на 99% відповідає за кінцевий продукт, тому однією з ключових вимог до нього є відповідальність.

Найголовніше в кейсі з UX/UI-дизайну для новачка — продемонструвати процес. Те, як ви підходили до задачі, на основі чого досліджували цільову аудиторію та які інсайти отримали. Після цього йде робота із сценаріями (текстовий опис або схеми-скріни екрану), вайрфрейми, CJM. Потім — прототип у вигляді скрінів, можливо зроблений вами інтерактив. Тобто, завдання дизайнера-початківця — максимально проявити логіку своїх дій, показати хід думок та довести чому саме таке рішення він обрав у роботі над проєктом.

Необхідні Навички Для Спеціалістів, Які Працюють В Обох Напрямах — Ux/ui-дизайнерів

Чи виглядає навігація по додатку логічною чи вона почувається довільною? Чи взаємодія з додатком дає людям відчуття, що вони ефективно виконують завдання, яких вирішили досягти, чи це відчувається як боротьба? Досвід користувачів визначається тим, наскільки легко чи складно взаємодіяти з елементами інтерфейсу користувача, які створили дизайнери UX. Саме вони повинні переконатися, що інтерфейс програми є привабливим, візуально стимулюючим та тематизованим відповідно до цілі та / або особистості програми.

Дизайнери інтерфейсу повинні переконатися, що обрана візуальна мова відповідає класу програми, яку вони пишуть. Якщо ваша команда розробляє додаток для подорожей, важливо вивчити, як розроблялися інші програми для подорожей у минулому. Є уроки дизайну, які слід засвоїти з роботи, яку виконували інші раніше. Існує також певний ітеративний аналіз, що бере участь у розробці UX. UX-дизайнери створять каркасне відображення їхніх інтерфейсних взаємодій та отримуватимуть відгуки користувачів. Дизайнерам UX важливо цілісне розуміння того, як користувачі вважають за краще взаємодіяти зі своїми додатками.

Що таке UI та UX дизайн

Вищезгаданий дизайнер Стів Круг наводить 7 базових атрибутів UX, які визначають досвід користувача. Словосполучення consumer experience (UX) ввів співзасновник Nielsen Norman Group, піонер дизайну інтерфейсів Дональд Норман. Вважається, що він почав застосовувати цей термін у 1993 році, під час роботи в Apple.

Основне завдання на етапі освоєння веб-юзабіліті – напрацювати теоретичну базу щодо будови сайтів. Початківець спеціаліст повинен ui designer вакансії навчитися черпати натхнення та досвід. Якщо ви хочете досягти успіху в цій сфері, важливе значення має дизайн-мислення.

Але в той час, як UI- повинні вирішувати, як буде виглядати користувальницький інтерфейс, UX-дизайнери відповідають за визначення того, як працює інтерфейс. Дизайнери UI хочуть, щоб їх дизайн інтерфейсу виділявся та був незабутнім. Але це має бути збалансовано, щоб люди не розпізнавали мету елементів, які розміщєні на екрані.

Тому, щоб краще розібратися в деталях, наведемо наочний приклад. Ці практики допомагають створити продукт, який не лише задовольняє потреби користувачів, але й підвищує їхню лояльність та сприяє успіху вашого бізнесу. Роботу UI-дизайнера користувач бачить як тільки він заходить на сайт чи у застосунок, а UX-фахівця — коли щось шукає, заповнює форми, реєструється, оформляє замовлення. UI та UX – це напрями дизайну, які чудово доповнюють один одного.

Перше, чим потрібно зайнятись UI/UX дизайнеру — напрацювати портфоліо. Практику новачки можуть здобути на онлайн-курсах, виконуючи завдання для друзів чи знайомих або замовлення на фриланс-біржах за символічну плату. Попит на UI/UX-дизайнерів нікуди не зникне, тому що бізнес постійно випускає нові продукти, для яких необхідно розробляти користувацькі інтерфейси. Це аналіз потреб користувачів, створення персонажів, проведення досліджень, розробка сценаріїв взаємодії, створення інформаційної архітектури, прототипування та тестування. Кожен з цих етапів дозволяє UX-дизайнеру створити продукт, який забезпечить оптимальний досвід користувача.

Share post: